HAKKIMIZDA


KENT GRUP 1990 yılında Ahmet Bedri Güler ve Kürşat Hacıevliyagil tarafından İstanbul' anonim şirket olarak kurulan ve bugün özellikle prestijli binaların yapımcısı olarak anılan, Türkiye'nin lider gayrimenkul yatırım geliştirme gurupları arasında değerlendirilen Kent Grup, 2006 yılında Tamin inşaat ile ortak bir girişim olarak faaliyete başlamıştır.

Kent Grup, geride bıraktığı 17 yıl boyunca tüm deneyimini, bilgi birikimini ve enerjisini kentsel yaşamın sürekli gelişen ve değişen gereksinimlerine uygun, insana odaklı projeler geliştirmeye yoğunlaştırmıştır

Kent Grup'un geliştirdiği projeler üstün nitelikleri ve sektöründe birer "ilk"e işaret eden uygulamaları ile belirginleşmekte; hedef kitlelerinin olduğu kadar uluslararası çevrelerin de beğenisini toplamaktadır.

Şirket'in yüksek inşaat teknolojisi gerektiren uygulamalardaki uzmanlığı, proje yönetim deneyimi, üstlendiği projeleri zamanında bitirme geleneği ve kaliteli işçiliğe verdiği önem sonucunda imza attığı projeler arasında Akapark Evleri, Yeşilvadi Evleri, Doktorlar sitesi, Kemer country, Doktorlar Kooperatifi bulunmaktadır. Yapımı halen devam eden  Zekeriyaköy Kent Optimum   şirketin devam eden projeleri içinde yer almaktadır.

Büyükçekmece'de bir Marina projesi ile İstanbul zekeriyaköy'de Residance projesi şirketin gelecekte planlamış olduğu projeler arasında yer almaktadır. Kent Grup'un temel amacı, piyasa beklentilerini doğru analiz ederek, dünya standartlarında özgün projeler hayata geçirmektir.

Şirket, geliştirdiği her bir projenin keyiflii bir yaşam alanı olduğu kadar kârlı birer yatırım aracı olmasına da odaklıdır. Kent Grup, gayrimenkul sektörünün "proje geliştirme" tarafında yer almaktadır. Konsept yaratma ve bunları markaya dönüştürme kapasitesi Kent Grup'un piyasadaki konumunu güçlendirmekte ve gelecekteki projeleri için talep yaratmaktadır.

Dünya standartlarında ve doğru projeler geliştirebilmenin ön koşulunun, değişen piyasa eğilimlerinin izlenmesinden geçtiğine inanan Kent Grup, pazar araştırmaları ve saha çalışmalarına büyük önem vermektedir. Şirket bu süreci mimari konsept ve tasarım, hassas planlama, değer mühendisliği ve etkin proje yönetimi yetkinlikleriyle tamamlamaktadır.

Kent Grup, özgün konseptleri hayata geçirerek anahtar teslim projeler geliştirmeyi, pazarlama ve satış-teslim sonrası kaliteli hizmetler sunmayı ilke edinmektedir. Kent Grup proje geliştirmedeki başarısını, pazarlama becerileri ve ilkeli müşteri ilişkileri yönetimi ile bütünleştirerek gayrimenkul yatırımının her aşamasında ortaya koyarken; projelerin taahhüt edilen zamanda teslimatı ve müşteri memnuniyetinin sağlanması konularında da büyük hassasiyet göstermektedir.

 

 

 

Brandrup Villaları
Göcek 2006-2007

Kemer Country
İstanbul 1989-1992

Yeşil Vadi Evleri
İstanbul-Zekeriyaköy 1997-2000

Bayview Villaları
Göcek 2007-2009

Doktorlar sitesi
İstanbul-Kilyos
1993-1996

Zekeriyaköy Kent Optimum
2010-2014

Finike Limra
Antalya-Finike 2012-2014